האם לימודי האונליין אפקטיביים

האם לימודי האונליין אפקטיביים

פברואר 2020 ישראל התעוררה למציאות חדשה בה הקורונה כאן אצלנו, כמה שבועות אחרי שהמגפה התפרצה כבר התחילו ההגבלות שהשאירו את החיים שהכרנו בעבר והציבו אותנו בפני מציאות חדשה לא ברורה וחסרת כל וודאות, בין היתר גם בתחום הלימודים, מן הסתם ישיבה בכיתות לימוד כבר לא אופציה אז כמו כל העולם המוסדות האקדמאיים פנו אל עבר לימודי האונליין, אבל האם זה אפקטיבי כמו למידה פרונטאלית? מיד נחזור עם התשובות.

בכתבה זו נעסוק בשאלה של אפקטיביות לימודי האונליין במכללות והאוניברסיטאות, האם הם שווי ערך ללימודים הפרונטאליים או אולי אפילו טובים יותר.

התשובה היא אינדיבידואלית

אז התשובה שלנו היא בעיקר שאין תשובה חד משמעית… יש יתרונות ויש חסרונות ללימודי האונליין אבל הם בעיקר אינדיבידואליים ואת המשמעותיות ננסה להסביר כאן.

התלמידים שלרוב ימצאו בשיטה יתרונות – רבים הם התלמידים שהישיבה בכיתה, הגעה למכללה בשעות הבוקר המוקדמות וההשתתפות מול כולם לא עושים להם טוב בין אם זה ההגעה על הכבישים העמוסים, חוסר היכולת להשיג דירה או מעון בקרבת המכללה/ אוניברסיטה או בכלל ביישנות ומופנמות שגורמת להם להתבייש לשאול שאלות, כל אלו ימצאו בשיטה של האונליין יתרונות בכך שהם אינם צריכים לצאת מבתיהם כדי להגיע לשיעור, אינם צרכים לשכור דירה יקרה בסמוך למכללה/ אוניברסיטה אלא להמשיך במגורים עם הוריהם ואינם צריכים להתבייש לשאול שאלה כי מאחורי המסך קל יותר להסיר את מגבלות הבושה.

התלמידים שלרוב ימצאו בשיטה חסרונות – רבים הם התלמידים שימי המכללה הם עבורם תקופה נהדרת להכיר אנשים חדשים, בני זוג וכל אלו הופכים את החוויה למהנה יותר, כאשר לימודי האונליין יוצרים אווירה קרה ומנוכרת גם החשק שלהם ללמידה יורד, הם פחות מצליחים לגבש קבוצות למידה של תלמידים אחרים שיכולים לסייע אחד לשני והמכשול בפניהם הפך לגדול יותר.

עוד אתרים שיעניינו אותך:

בפנטן – לשמור על עור תינוקך – משחה למניעה ולטיפול בתפרחת חיתולים