התמחות ברשלנות רפואית

רשלנות רפואית היא התמחות השייכת למעשה לדיני נזיקין, הכוללים גם תאונות דרכים, תאונות עבודה ותביעות נזקי גוף אחרות. עורך דין המתמחה ברשלנות רפואית מייצג את התובעים בתחום רשלנות רפואית, שנפגעו ממעשי רשלנות של גורמים רפואיים ובכלל זה בתי חולים וקופות חולים, או את הנתבעים, הגורמים או המוסדות הרפואיים.

רשלנות רפואית מכניסה תחת כנפיה את כל תחומי הרפואה, והפגיעה נבחנת על פי סטנדרטים רפואיים מקובלים. בעשור האחרון הפכה רשלנות רפואית לתחום התמחות בפני עצמו, בניגוד לעבר, אז הייתה רשלנות רפואית עבודה של עורכי הדין הגדולים שעסקו גם בה, גם אם היה זה עורך דין תעבורה. זו גם הסיבה שבעבר הייתה מידה גדולה של חוסר מקצועיות וחוסר ידע בקרב עורכי דין שייצגו נפגעי רשלנות רפואית. השאיפה לייצג את התובעים באופן הולם ומקצועי, הביאה משרדים להכשיר עורכי דין להתמחות ברשלנות רפואית,ומשרדים נוספים אחרים מתמחים בהתמודדות מול חברות ביטוח או ביטוח לאומי,כך למשל עורך דין תביעות ביטוח מתמודד עם הבעיות הבירוקרטיות מול חברות ביטוח ומשרדי ממשלה ומכיר את דרכי הפעולה מולם. זאת ועוד, תביעות על רשלנות רפואית לרוב מערבות סכומי כסף גדולים, ואת המוסדות הרפואיים מייצגים עורכי דין מקצועיים המתמחים בתחום. אלה רק סיבות נוספות לכך שעורך דין המייצג תובע במקרה של רשלנות רפואית, חייב להיות מומחה בתחום, אחרת ידו על התחתונה כבר בשלב הראשון של הדיון.

מה מאפיין את עורכי הדין המתמחים ברשלנות רפואית?
נתח נכבד מעורכי הדין הטובים בתחום הרשלנות הרפואית, הם למעשה רופאים בעצמם שביצעו הסבה מקצועית, חלקית או מלאה, למדו משפטים והתמחו ברשלנות רפואית. חלקם הקימו משרדים משלהם וחלקם התברג במשרדי עורכי הדין המובחרים.

יתרונו הגדול והמובן מאליו של רופא שהסב את מקצועו לעורך דין המתמחה ברשלנות רפואית, הוא הידע הנרחב שהם מחזיקים באמתחתם ברפואה. הם מכירים מקרוב לא רק את המינוחים, את הניתוח הקליני של המקרה ואת האפשרויות שעמדו בפני הגורם המטפל לנהוג אחרת או לא, אלא שהם מתמצאים בזכויות המטופל וביחסי מטפל מטופל. עורך דין כזה תלוי הרבה פחות בעדים מומחים מרעיו עורכי הדין שאינם רופאים בהכשרתם, גם אם הוא נעזר בהם מסיבות אחרות. זו גם הסיבה שהיום מתקיים מסלול לימודים ייחודי המיועד לרופאים המבקשים להתמחות ברשלנות רפואית.

סוג נוסף של עורכי דין הבורחים להתמחות ברשלנות רפואית הוא זה שחווה על בשרו או על מי מקרוביו, רשלנות רפואית והוא למעשה מבקש להתמחות בתחום שבו הוא במובן מסוים מרגיש שהוא מתקן עוולות שהוא היה עד להן. בכל מקרה מדובר בעורכי דין נחושים, בעלי אידיאולוגיה, המייצגים את לקוחותיהם בכבוד.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.