Author Archives: lcds

לימודי תעודה מול לימודי מקצוע

פעמים רבות אנו שומעים על ההתלבטות של צעירים באיזה מסלול לימודים כדאי לבחור, האם ללכת על לימודים אקדמאיים לתעודה או תואר או לפנות דווקא ללימודי המקצוע בהם לרוב בתקופה די קצרה תוכשרו להיות בעלי מקצוע בתחום המבוקש ולהתחיל לחפש עבודה או לפתוח עסק עצמאי.

בכתבה זו נביא בפניכם את היתרונות והחסרונות של לימודי תואר מול לימודי המקצוע וכל שיישאר לכם לעשות זה להחליט מה מבין השניים מתאים יותר לכם.

יתרונות וחסרונות לימודי תואר

יתרונות
• יוקרה – ברוב המקרים אנשים נוטים ללמוד לימודי תואר כלשהם בשביל היוקרה שיש בתעודת תואר.
• מקנה כרטיס כניסה למקומות נחשבים – עם תואר ביד תוכלו לעבור את סף תנאי הקבלה של מקומות רבים ונחשבים כמו עבודה בגוגל לדוגמא.
• מקנה כרטיס כניסה למקצועות ספציפיים – עם תואר ספציפי בפסיכולוגיה, רפואה וערכית דין לדוגמא תוכלו לעסוק גם בתחום.
חסרונות
• זמן לימודים ארוך ומתיש – לרוב לימודי התואר ארוכים ומתישים ואם בסיומם פתאום תבינו כי כלל לא מתאים לכם התחום (זה קורה המון) אחרי כמה חודשים של עבודה אז הרי שבזבזתם זמן יקר, כסף רב ותאלצו להתחיל הכל מהתחלה.
• מצריך נתונים מקדימים – ברוב לימודי התעודה תצטרכו תנאי סף מקדימים כגון מספר יחידות מתמטיקה, מספר יחידות בגרות באופן כללי, פסיכומטרי גבוה ועוד.
• לא תמיד תואר מקנה לכם משכורת טובה יותר – לא תמיד תואר ביד יבטיח לכם משכורת טובה ומרשימה, הרבה מהתחומים ידרשו מכם ללמוד עוד כדי להבטיח משכורת סבירה בלבד.

לימודי מקצוע

יתרונות
• זמן לימודים קצר יחסית לרוב
• בדרך כלל פחות דרישות סף
• מאפשר מיד עם סיום הקורס להתחיל ולעסוק בתחום ברוב המקרים
חסרונות
• ברוב המקרים מקצוע לא מוסדר בחוק ופרוץ לחאפרים

עוד אתרים שיעניינו אותך:

בפנטן – לשמור על עור תינוקך – משחה למניעה ולטיפול בתפרחת חיתולים

האם לימודי האונליין אפקטיביים

פברואר 2020 ישראל התעוררה למציאות חדשה בה הקורונה כאן אצלנו, כמה שבועות אחרי שהמגפה התפרצה כבר התחילו ההגבלות שהשאירו את החיים שהכרנו בעבר והציבו אותנו בפני מציאות חדשה לא ברורה וחסרת כל וודאות, בין היתר גם בתחום הלימודים, מן הסתם ישיבה בכיתות לימוד כבר לא אופציה אז כמו כל העולם המוסדות האקדמאיים פנו אל עבר לימודי האונליין, אבל האם זה אפקטיבי כמו למידה פרונטאלית? מיד נחזור עם התשובות.

בכתבה זו נעסוק בשאלה של אפקטיביות לימודי האונליין במכללות והאוניברסיטאות, האם הם שווי ערך ללימודים הפרונטאליים או אולי אפילו טובים יותר.

התשובה היא אינדיבידואלית

אז התשובה שלנו היא בעיקר שאין תשובה חד משמעית… יש יתרונות ויש חסרונות ללימודי האונליין אבל הם בעיקר אינדיבידואליים ואת המשמעותיות ננסה להסביר כאן.

התלמידים שלרוב ימצאו בשיטה יתרונות – רבים הם התלמידים שהישיבה בכיתה, הגעה למכללה בשעות הבוקר המוקדמות וההשתתפות מול כולם לא עושים להם טוב בין אם זה ההגעה על הכבישים העמוסים, חוסר היכולת להשיג דירה או מעון בקרבת המכללה/ אוניברסיטה או בכלל ביישנות ומופנמות שגורמת להם להתבייש לשאול שאלות, כל אלו ימצאו בשיטה של האונליין יתרונות בכך שהם אינם צריכים לצאת מבתיהם כדי להגיע לשיעור, אינם צרכים לשכור דירה יקרה בסמוך למכללה/ אוניברסיטה אלא להמשיך במגורים עם הוריהם ואינם צריכים להתבייש לשאול שאלה כי מאחורי המסך קל יותר להסיר את מגבלות הבושה.

התלמידים שלרוב ימצאו בשיטה חסרונות – רבים הם התלמידים שימי המכללה הם עבורם תקופה נהדרת להכיר אנשים חדשים, בני זוג וכל אלו הופכים את החוויה למהנה יותר, כאשר לימודי האונליין יוצרים אווירה קרה ומנוכרת גם החשק שלהם ללמידה יורד, הם פחות מצליחים לגבש קבוצות למידה של תלמידים אחרים שיכולים לסייע אחד לשני והמכשול בפניהם הפך לגדול יותר.

עוד אתרים שיעניינו אותך:

בפנטן – לשמור על עור תינוקך – משחה למניעה ולטיפול בתפרחת חיתולים

לימודים אונליין בזמן הקורונה

מגפת הקורונה התפרצה בישראל בשלהי פברואר 2020 ומאז ועד כתיבת שורות אלו גרמה לאין ספור נזקים רפואיים, כלכליים ושינוי סדרי עולם למדינת ישראל, בין יתר סדרי העולם שהשתנו תחום הלימודים האקדמאיים היה בין אלו שהיה חייב להשתנות, לא עוד ישיבה בכיתות לימוד לא עוד הרצאות פרונטאליות, כל אלו אסורים על פי חוקי ההגבלות של הקורונה ואף מסוכנים כי יכולים ליצור הדבקה המונית, מה הפתרון? אונליין.

בכתבה זו נסביר כיצד תחום הלימודים עבר לאונליין, מה האילוצים והאם הלמידה הפרונטאלית תחזור מתישהו בקרוב.

לימודי אונליין

אז את הכיתות החליפו מסכי המחשב בבית, את ההרצאות הפרונטאליות גם כן והכל תלוי בקו האינטרנט הביתי שלכם, בין אם תגיעו להרצאה או שתפספסו אותה.

שיעורים וחומר נלמד – לרוב המכללות והאוניברסיטאות קיימות מערכות ייחודיות ללימודי אונליין בהם תמצאו את כל החומר הנלמד, תוכנות ייחודיות לבוחנים, יכולת לאפשר לתלמידים לשאול שאלות ואף שיעורים אונליין, עבור אלו שאין להם מערכת ייחודית יש את מערכות האונליין כדוגמת זום וגוגל פגישות.

הרצאות בזמן אמת – במכללות ואוניברסיטאות נהוג להעביר הרצאות פרונטאליות בהן לוקחים חלק פעיל התלמידים, שואלים שאלות, כותבים את התשובות שאחרים שאלו והמרצה ענה עליהם ובעצם חווים שיעור מאד מעשיר, כיום בגלל חוקי ההגבלות ובגלל שהתקהלות במקומות סגורים היא סכנה, יש למצוא תחליף להרצאות הפרונטאליות והתחליף הוא לרוב זום, כמעט ואין שום הבדל אולי בדיוק ההפך היתרונות עולים על החסרונות.

לימודים המחייבים אימון טכני – אך מה לגבי לימודים המחייבים אימון טכני? כגון חשמל, רפואה, מכונאות רכב וכ"ו… ברוב המקרים נמצאו פתרונות ייחודיים המתאימים לאופי וסוג הלימוד כגון: התחלקות לקבוצות קטנות יותר שנפגשות תחת הקפדה על עטיית מסכות ושמירה על מרחק של לפחות 2 מטר אחד מהשני, בחלק מהמקרים הלימודים פשוט הושבתו נכון להיום.

מרחבי הרשת:
מכיסא המנכ"ל אל פסגת ההר המסוכן באירופה ובחזרה – ראיון עם יורם קראוס

הסבת מקצוע באמצע החיים

הקורונה הוציאה אתכם לחל"ת עם חוסר וודאות לגבי עתיד המקצוע שלכם, או שסתם בא לכם לשנות למקצוע עם שכר טוב יותר או תנאים נוחים יותר? זה שאתם בגיל בוגר לא אמור להשים מכשול בפניכם, היום ניתן ללמוד מקצועות רבים ומגוונים במתכונת לימודי ערב כך שתוכלו לשלב זאת בחייכם העמוסים, אילו מקצועות ניתן ללמוד? מיד ניתן לכם את המבוקשים שבניהם.

מקצועות מבוקשים

• תחום המחשוב וההייטק – בתחום זה תמצאו אולי את הכי הרבה אפשרויות הלימודים שגם נחשבים לתחומים מבוקשים בשוק, כגון: לימודי תכנות, לימודי שיווק דיגטלי, לימודי IT, לימודי QA ועוד תחומים רבים שהביקוש אליהם גבוה והשכר הוא טוב עד מעולה.
• תחום עולם הקוסמטיקה – תחום הקוסמטיקה מאפשר לכם לעשות הסבת מקצוע ולעסוק בטיפולי יופי רבים כגון: בניית ציפורניים, הסרת שיער, עיצוב גבות ועוד.
• תחום התיירות – אמנם תחום התיירות נכון לרגע זה מושבת ובקושי ועובד אבל דווקא בגלל זה אולי שווה ללמוד מקצוע בתחום כיוון שימי הקורונה יעברו יהיה ביקוש עז וסביר מאד להניח שחלק גדול מבעלי המקצוע כבר לא יהיו בתחום.
• תחום מקצועות הטכני – רוצים לעסוק קצת במקצועות טכניים כגון טכנאי מזגנים, טכנאי גז או חשמלאי? תוכלו להיות שכירים או עצמאיים בתחום והשמיים הם הגבול.
• התחום היצירתי – אם אתם יצירתיים ומחפשים להסב מקצוע לתחום שיסב לכם הנאה ויצירה בנוסף לפרנסה אז תוכלו לפנות לתחומים כגון: עיצוב גרפי, כתיבה או צילום.

לימודי מקצוע בלי תעודת בגרות

מעוניינים לרכוש מקצוע מכובד ופופולארי ומבלי לחזור ולהשלים בגרויות? רוצים למצוא לימודים שהם בעצם מסלול הכשרה מקצועי בסיומם תהיו בעלי מקצוע שיכולים להתחיל ולעסוק בתחום, רוצים להשתלב בתעשיית ההייטק ותחום המחשוב? כנראה שאתם צריכים לבחור במסלול לימודים מקצועי.

בכתבה זו נביא מספר מסלולי לימוד מקצועיים שלא מצריכים תעודת בגרות ובסיומם תהיו בעלי מקצוע בתחום מבוקש.

מסלולים מקצועיים מבוקשים

• קידום ממומן ואורגני בגוגל ופייסבוק – מקצועות השיווק הדיגטלי הם מהמקצועות החמים והמבוקשים ביותר שקיימים היום בשוק, באמצעות לימודים מקצועיים קצרים (4-6 חודשים) תוכלו להתהדר במקצוע חדש ולהיכנס לעולם מרתק של קידום עסקים ואתרים בגוגל, בפייסבוק ובכל פלטפורמה אחרת ברשת ללא כל צורך בתעודת בגרות.
• הכשרת IT – בכל משרד הייטק דרוש איש IT שיתפעל את רשת המחשבים והשרתים הרבים, למעשה איש ה IT הוא עורק החיים של חברות שכאלו כיוון שהם חייבים את תקשורת המחשבים פועלת ותקינה כדי להתמקד בעבודתם ובלי תקשורת תקינה ומחשבים פועלים כראוי הם פשוט לא יצליחו להפיק תועלת. לימודי IT אינם מצריכים תעודת בגרות.
• קורס תכנות PHP / Python – תכנות הוא המקצוע הכי מבוקש שקיים כיום, מתכנתים טובים מרוויחים משכורות גבוהות מאד והשמיים הם הגבול מבחינתם, תתפלאו לגלות שכדי ללמוד להיות מתכנת PHP או מתכנת Python (שני תחומים חזקים היום) אין צורך בכלל בתעודת בגרות.
• עיצוב גרפי – אם אתם יצירתיים ומחפשים אחר מקצוע שיכול להפוך אתכם לשכירים או עצמאיים בתחום מבוקש מאד שמשלב בתוכו יצירתיות ומחשבה אז מסלול מקצועי של לימודי עיצוב גרפי יכולים להתאים לכם. בלימודי מקצוע לעיצוב גרפי אין כל צורך בתעודת בגרות.

מרחבי הרשת:
מכיסא המנכ"ל אל פסגת ההר המסוכן באירופה ובחזרה – ראיון עם יורם קראוס

עופר אלשיך בטיפים לפרחי הייטק

מר עופר אלשיך, סגן מנהל כספים ב"סלע גרופ", במגוון טיפים חשובים לבוגרי מדעים, מתמטיקה ומדעי המחשב המחפשים עבודה בתחום ההייטק: אל תחששו בגלל חוסר ניסיון, אלא הדגישו את הרצון והיכולת  ואת שלכם ללמוד, הדגישו את המוטיבציה רבה ומכלול הכישורים שלכם ככלי שיסייע לכם להתקבל לעבודה גם ללא ניסיון ממשי בתחום.

מרחבי הרשת:

יורם קראוס – על טיפוס הרים וניהול חברה לניהול פרוייקטים

Yoram Kraus: How did mountain climbing make me a better manager

הסבת אקדמאים להוראה – לבצע פניית פרסה על מנת להגיע ליעד המספק!

מציאת הייעוד שלנו זו משימה לא פשוטה, שלעיתים דורשת יותר זמן מכפי שנראה במבט ראשון. באופן כללי, היא כרוכה במהמורות רבות בדרך, ולעיתים גם בחרטה גדולה. כך, במקרים מסוימים אדם מתחיל ללמוד ואף להתמקצע בתחום כלשהו, רק על מנת לגלות שזה לא ממש מה שהוא רצה לעשות או אפילו מנוגד לאמונות שלו. יש לכך סיבות רבות: לחץ מצד המשפחה, ציפיות בלתי ריאליסטיות מהמקצוע (למשל, גיבוש המושגים על עבודת עורכי דין על בסיס סדרות וסרטים בנושא, שלא תמיד מציגים את המציאות האובייקטיבית) וכיוצא באלה. אך אין דברים בלתי הפיכים, וניתן לחולל שינוי בחיים שלכם בכל עת באמצעות ביצוע הסבה מקצועית נכונה.

מתי הסבה מקצועית עשויה לקדם אתכם?

לעיתים אנשים ממשיכים לימודים או אפילו עבודה בתחום מסוים אף על פי שכבר ברור שאין המדובר בתחום שעשוי להביא להם סיפוק נפשי (או אפילו כלכלי – גם אם שני התחומים קשורים זה לזה קשר אמיץ). לעיתים ניתן לבצע את הפנייה במסגרת הלימודים ואפילו לקחת אתכם חלק מנקודות הזכות שצברתם, אך מדובר בנושא שיש לבדוק מול ההנהלות של החוגים השונים. עם זאת, ראוי לזכור שכל ידע יכול לשמש אתכם בעולם החינוך, כי אחד הדברים הכי חשובים הוא היכולת להעניק פרספקטיבה שונה ומיוחדת, ולעיתים המחנכים הטובים ביותר מגיעים מן התחומים הכי בלתי צפויים – החל מפילוסופיה ועד עולם ההייטק.

מדוע כדאי לבחור דווקא בתחום החינוך או החינוך המיוחד?

תחום שמעניק סיפוק נפשי מאפשר לאדם לקום מדי בוקר בחדווה אמיתית ולהגיע למקום עבודתו באושר ובשמחה אמיתיים, משום שהעבודה מעניקה לו את האפשרות לתרום מעצמו ולהביא לשינוי בעולם. הרי ידוע שאם משנים חיים של אדם אחד – משנים עולם ומלואו. זו הסיבה לכך שרבים פונים דווקא לתחום החינוך, משום שכאן השינוי הוא מובהק, ודור העתיד מהווה את הנכס החשוב ביותר של החברה. לחנך, להדריך ולהוביל לעבר חיי מודעות ושפע ראויים לעיתים הרבה יותר מניהול של מחלקה כלשהי בחברה עתירת תקציב.

המשמעות האמיתית של נתינה במאה ה-21

אחת הסיבות לכך שאנו רואים מקרים רבים של הסבת אקדמאים להוראה ולחינוך המיוחד היא גם השינויים שעתידים להתרחש בעולם התעסוקה המתקדם שלנו. פתרונות המחשוב מאפשרים לבטל מקצועות רבים, אך נושא החינוך הוא אחד התחומים שתמיד ידרשו את הפקטור האנושי, כך שככל שתשכילו למצוא את המקום שבו אכן תהיו בעלי ערך, תוכלו להביא לשינוי ובמידה רבה תהיו חיוניים גם בעולם הבינה המלאכותית – כך תוכלו להיות בטוחים בכך שתהיה לכם עבודה לאורך שנים רבות, יציבות כלכלית וביטחון תעסוקתי. ההבנה הזאת, לצד הרצון לעבוד בתחום חשוב, מועיל ומעצב עבור החברה כולה, מהווים את הפקטורים החזקים ביותר בבחירת תחום החינוך והחינוך המיוחד בתור העתיד התעסוקתי שלכם

טיפים ללמידה עצמית

כל החיים אנו עסוקים בלמידה בין אם עצמאית או במסגרת. כבר בגן אנו מתחילים ללמוד על צבעים ועונות השנה, ממשיכים בתהליכי למידה בבית הספר ובתיכון – היסטוריה, מתמטיקה ואנגלית, מתחילים קורס הכשרה כזה או אחר בצבא, מתקדמים לתואר ראשון אך עוברים בדרך פסיכומטרי ושאר מבחנים וגם כשאנו מתחילים לסלול את הקריירה המקצועית שלנו אנו שואבים מידע, צריכים לשנן אותו שוב ושוב – בקיצור ידע הוא כוח ולא סתם אנשים שרוצים להצליח נמצאים בתהליך של למידה מתמדת לאורך כל החיים במיוחד כשמדברים על מקצועות שמתפתחים כל הזמן עם הטכנולוגיה כמו טייסים, רופאים, אנשי מחשבים ואינטרנט, מהנדסים, אדריכלים ועוד… אז הנה כמה טיפים שיסייעו לכם ללמוד לבד ובקלות…

דימויים והנפשות
קחו את המידע אותו עליכם לשנן למבחן או לבחינה ופשוט הוסיפו לו דימויים שיסייעו לכם לזכור את אותו מידע טוב יותר. אם למשל עליכם ללמוד על תהליך כימי, נסו לדמות אותו למשהו שאתם מכירים מחיי היום יום שלכם, זה מאוד יעזור לכם לא רק לזכור, אלא גם להבין איך זה באמת מתרחש.

ראשי תיבות: יצאת״י לרקו״ד
בתהליכי למידה יש המון מושגים קשים, הסברים, גורמים ומאפיינים אותם עלינו לזכור בעל פה בין אם כי אנו נבחנים על כך או בין כי אנו מיישמים אותם בפועל, בעבודה שלנו או במקצוע. לכן, ראשי תיבות זה משהו שמאוד יכול לעזור לזכור דברים. חפשו ראשי תיבות אליהם אתם מתחברים וכך כאשר תצטרכו לעשות את הקישור לדבר המסוים הזה שעליכם לזכור, ישר זה יעלה לראש.

הסריטו את עצמכם והקשיבו למה שיש לכם להגיד….
אחר הדברים הקשים שלפעמים אין לנו לשיטה עליו נקרא ״בלאק אווט״. כולכם וודאי מכירים את התופעה. אם תקליטו או תסריטו ואז תקשיבו לחומר זה יכול מאוד לסייע ולמנוע מצב של בלאק אווט כי אתם כבר תזכרו את החומר כל כך חזק, זאת משום שהאזנתם לו שוב ושוב.

כמובן שיש עוד מגוון שיטות כמו למשל לספר את מה שאתם צריכים לזכור למישהו שקרוב אליכם ורוצה לעזור, לצייר סרטוטים וציורים, לצפות בסרטונים, פשוט היו יצירתיים ותוכלו ללמוד בכייף ובקלות.

קורס מיקצועי היתרונות

ללמוד. להעשיר. לדעת!

כולנו רוצים ללמוד ולהתקדם, וקורסי העשרה קורצים לנו מכל עבר. הכי טוב ללמוד אותם בצורה מקצועית במסגרת מוסדות החינוך, ולא לקחת קורס חובבני שאין לו גב.

 

מי צריך לימודים?

השוק של קורסי העשרה הולך וצובר תאוצה. יותר ויותר אנשים מוצאים את עצמם מחפשים קורס מקצועי ורוצים להתקדם הלאה. הסיבות לכך הם מגוונות, ביניהם נמצא:

  • פנסיונרים שסיימו את שנות העבודה המקצועית שלהם ורוצים לחפש אפיק נוסף להעשרה או לעיסוק מגוון.
  • עובדים המחפשים תוספת ידע במקצוע בו הם עוסקים כדי לשפר את התפקוד שלהם או להציע רמה גבוהה יותר של עבודה.
  • תלמידים שלומדים מקצוע ומחפשים דרך נוספת להתקדם בתחומם כדי להרחיב את תחום ההתמחות שלהם ואת הידע האישי.

 

קורס מקצועי

כל מי שמחליט ללמוד קורס, עומד בפני הצע עצום. השוק מוצף בסוגים שונים של קורסים, ברמות שונות של מקצועיות ובמגוון נושאים עצום.

הדבר הכי חשוב עליו יש להקפיד בנושא לימודים של קורס מקצועי, הוא לחפש את קורס מקצועי באמת ולא סתם חובבני. קורס של משרד החינוך הוא כזה, כי יש לו אחריות של משרד ממשלתי. מי שמצטרף ללימוד קורס כזה יודע שהוא לא סתם למד, כל הידע שקיבל היה ממקור מוסמך ותחת מורים מן השורה הראשונה. זהו קורס אמין, נכון ואמיתי שאפשר לסמוך עליו כאשר רוצים להתקדם בתחום.

 

יתרונות של קורסי העשרה

כאשר לומדים קורסי העשרה תחת מסגרת ממוסדת ומקצועית, יוצאים עם כלים מעשיים לחיים ועם ידע רב. אפשר להשתמש במה שלמדו בקורס כדי לעבוד בפועל, ולנצל את הידע כדי להתקדם במקצוע.

קורסי העשרה של מוסדות החינוך נהנים ממטרות מוגדרות מראש, צוות מורים בכיר, קביעת קריטריונים לתלמידים מועדפים, וליווי צמוד לפני הקורס ובמהלכו.

חשוב לציין כי ככל שהקורס ברמה גבוהה יותר הוא יציע תנאי קבלה קשים יותר, לפעמים נעשה מיון קפדני של התלמידים המעוניינים להשתתף כדי ליצור מסגרת ברמה גבוהה.

מחפש קורס מקצועי? מתלבט? אל תתפתה לכל הצעה. בדוק אם הקורס המקצועי מתאים לך ומקדם – ורק אז תרשם!

תואר ראשון בתקשורת

לימודי התקשורת נוגעים בכל תחומי חיינו – אם בעבר הם היו שייכים לעיתונים, לטלוויזיה, לג'ורנלים, לשלטים ולרדיו – היום הם נמצאים בכל מקום, משום שנוסף על כלי התקשורת הוותיקים, הצטרפו אליהם האינטרנט, הסמארטפונים, האייפדים והרשתות החברתיות, כך שמדובר באחד התחומים המפותחים והמתפתחים ביותר בעולם.

מקצועות התקשורת מושכים אנשים רבים בשל סיבות רבות – חלקם מגיעים ללמוד תואר ראשון בתקשורת מתוך סקרנות ועניין בתחומי התרבות, הפקת אירועים, פוליטיקה, פרסום, יחסי ציבור, קופירייטינג, קולנוע, טלוויזיה, סאונד, בימוי והפקה, צילום, עריכה, עיצוב ועוד. אחרים בוחרים ללמוד את התחום משום שהם מעוניינים לחדש ולספר סיפור אישי .

היכן ניתן ללמוד תואר ראשון בתקשורת ?

ניתן להירשם ללימודי תואר ראשון בתקשורת במכללות שונות. לימודי התקשורת יכללו לימודים תיאורטיים ומעשיים בתחומי התקשורת (קולנוע, עיתונות, יחסי ציבור, המדיה החדשה והשפעותיה על עולם התקשורת וכו') והסטודנטים יוכלו לשלב את הלימודים עם תחום לימודים נוסף. בהמשך הלימודים, יבחר כל סטודנט את תחום ההתמחות שלו. בין תחומי ההתמחות הקיימים יוכל הסטודנט לבחור בתקשורת שכנועית, תקשורת אינטראקטיבית ולימודי טלוויזיה. תקשורת שכנועית תכלול הרצאות עיוניות, לימודי פרסום מסחרי, פוליטי, ויראלי, אינטרנטי, סדנאות אשר עוסקות בדיברות, יחסי ציבור והתנסות בניהול קמפיין. תקשורת אינטראקטיבית תכיר לסטודנטים את מאפייני התקשורת הדיגיטליים, תבחן את השפעתם של תהליכי המדיה על תרבות האדם, תכלול סדנאות מעשיות והפקת תכנים שונים. לימודי הטלוויזיה יעסקו בתחום הרדיו והטלוויזיה וישלבו בין לימודים ביקורתיים ובין לימודים עיוניים. מטרת הלימודים הינה פיתוח חשיבה מחקרית והקניית מיומנויות מעשיות בתחומי המדיה. לימודים אלו יסמיכו את הסטודנטים לעבודה ברשתות השידור.

ללמוד במכללה או באוניברסיטה ?

כאשר לומדים תקשורת יש ליישם את החומר היטב. כאשר משווים בין לימודי תקשורת באוניברסיטה ובין לימודי תקשורת במכללה, ניתן לראות כי המכללות מתמקדות ביישום ופרקטיקה יותר מהאוניברסיטאות אשר מתמקדות בתיאוריות ותוכן עיוני. המכללות מציעות לסטודנטים קורסים ממוקדים אשר עוסקים בפרסום, כתיבה ורדיו, כך שמסיימי התואר מטעם המכללה נהנים מיתרון משמעותי. נוסף על כך, תנאי הקבלה של האוניברסיטה מחמירים יותר מתנאי הקבלה של המכללה.

מרחבי הרשת:

יורם קראוס – על טיפוס הרים וניהול חברה לניהול פרוייקטים

Yoram Kraus: How did mountain climbing make me a better manager

פרסום