תואר ראשון בתקשורת

תואר ראשון בתקשורת

לימודי התקשורת נוגעים בכל תחומי חיינו – אם בעבר הם היו שייכים לעיתונים, לטלוויזיה, לג'ורנלים, לשלטים ולרדיו – היום הם נמצאים בכל מקום, משום שנוסף על כלי התקשורת הוותיקים, הצטרפו אליהם האינטרנט, הסמארטפונים, האייפדים והרשתות החברתיות, כך שמדובר באחד התחומים המפותחים והמתפתחים ביותר בעולם.

מקצועות התקשורת מושכים אנשים רבים בשל סיבות רבות – חלקם מגיעים ללמוד תואר ראשון בתקשורת מתוך סקרנות ועניין בתחומי התרבות, הפקת אירועים, פוליטיקה, פרסום, יחסי ציבור, קופירייטינג, קולנוע, טלוויזיה, סאונד, בימוי והפקה, צילום, עריכה, עיצוב ועוד. אחרים בוחרים ללמוד את התחום משום שהם מעוניינים לחדש ולספר סיפור אישי .

היכן ניתן ללמוד תואר ראשון בתקשורת ?

ניתן להירשם ללימודי תואר ראשון בתקשורת במכללות שונות. לימודי התקשורת יכללו לימודים תיאורטיים ומעשיים בתחומי התקשורת (קולנוע, עיתונות, יחסי ציבור, המדיה החדשה והשפעותיה על עולם התקשורת וכו') והסטודנטים יוכלו לשלב את הלימודים עם תחום לימודים נוסף. בהמשך הלימודים, יבחר כל סטודנט את תחום ההתמחות שלו. בין תחומי ההתמחות הקיימים יוכל הסטודנט לבחור בתקשורת שכנועית, תקשורת אינטראקטיבית ולימודי טלוויזיה. תקשורת שכנועית תכלול הרצאות עיוניות, לימודי פרסום מסחרי, פוליטי, ויראלי, אינטרנטי, סדנאות אשר עוסקות בדיברות, יחסי ציבור והתנסות בניהול קמפיין. תקשורת אינטראקטיבית תכיר לסטודנטים את מאפייני התקשורת הדיגיטליים, תבחן את השפעתם של תהליכי המדיה על תרבות האדם, תכלול סדנאות מעשיות והפקת תכנים שונים. לימודי הטלוויזיה יעסקו בתחום הרדיו והטלוויזיה וישלבו בין לימודים ביקורתיים ובין לימודים עיוניים. מטרת הלימודים הינה פיתוח חשיבה מחקרית והקניית מיומנויות מעשיות בתחומי המדיה. לימודים אלו יסמיכו את הסטודנטים לעבודה ברשתות השידור.

ללמוד במכללה או באוניברסיטה ?

כאשר לומדים תקשורת יש ליישם את החומר היטב. כאשר משווים בין לימודי תקשורת באוניברסיטה ובין לימודי תקשורת במכללה, ניתן לראות כי המכללות מתמקדות ביישום ופרקטיקה יותר מהאוניברסיטאות אשר מתמקדות בתיאוריות ותוכן עיוני. המכללות מציעות לסטודנטים קורסים ממוקדים אשר עוסקים בפרסום, כתיבה ורדיו, כך שמסיימי התואר מטעם המכללה נהנים מיתרון משמעותי. נוסף על כך, תנאי הקבלה של האוניברסיטה מחמירים יותר מתנאי הקבלה של המכללה.

מרחבי הרשת:

יורם קראוס – על טיפוס הרים וניהול חברה לניהול פרוייקטים

Yoram Kraus: How did mountain climbing make me a better manager