הסבת אקדמאים להוראה – לבצע פניית פרסה על מנת להגיע ליעד המספק!

הסבת אקדמאים להוראה – לבצע פניית פרסה על מנת להגיע ליעד המספק!

מציאת הייעוד שלנו זו משימה לא פשוטה, שלעיתים דורשת יותר זמן מכפי שנראה במבט ראשון. באופן כללי, היא כרוכה במהמורות רבות בדרך, ולעיתים גם בחרטה גדולה. כך, במקרים מסוימים אדם מתחיל ללמוד ואף להתמקצע בתחום כלשהו, רק על מנת לגלות שזה לא ממש מה שהוא רצה לעשות או אפילו מנוגד לאמונות שלו. יש לכך סיבות רבות: לחץ מצד המשפחה, ציפיות בלתי ריאליסטיות מהמקצוע (למשל, גיבוש המושגים על עבודת עורכי דין על בסיס סדרות וסרטים בנושא, שלא תמיד מציגים את המציאות האובייקטיבית) וכיוצא באלה. אך אין דברים בלתי הפיכים, וניתן לחולל שינוי בחיים שלכם בכל עת באמצעות ביצוע הסבה מקצועית נכונה.

מתי הסבה מקצועית עשויה לקדם אתכם?

לעיתים אנשים ממשיכים לימודים או אפילו עבודה בתחום מסוים אף על פי שכבר ברור שאין המדובר בתחום שעשוי להביא להם סיפוק נפשי (או אפילו כלכלי – גם אם שני התחומים קשורים זה לזה קשר אמיץ). לעיתים ניתן לבצע את הפנייה במסגרת הלימודים ואפילו לקחת אתכם חלק מנקודות הזכות שצברתם, אך מדובר בנושא שיש לבדוק מול ההנהלות של החוגים השונים. עם זאת, ראוי לזכור שכל ידע יכול לשמש אתכם בעולם החינוך, כי אחד הדברים הכי חשובים הוא היכולת להעניק פרספקטיבה שונה ומיוחדת, ולעיתים המחנכים הטובים ביותר מגיעים מן התחומים הכי בלתי צפויים – החל מפילוסופיה ועד עולם ההייטק.

מדוע כדאי לבחור דווקא בתחום החינוך או החינוך המיוחד?

תחום שמעניק סיפוק נפשי מאפשר לאדם לקום מדי בוקר בחדווה אמיתית ולהגיע למקום עבודתו באושר ובשמחה אמיתיים, משום שהעבודה מעניקה לו את האפשרות לתרום מעצמו ולהביא לשינוי בעולם. הרי ידוע שאם משנים חיים של אדם אחד – משנים עולם ומלואו. זו הסיבה לכך שרבים פונים דווקא לתחום החינוך, משום שכאן השינוי הוא מובהק, ודור העתיד מהווה את הנכס החשוב ביותר של החברה. לחנך, להדריך ולהוביל לעבר חיי מודעות ושפע ראויים לעיתים הרבה יותר מניהול של מחלקה כלשהי בחברה עתירת תקציב.

המשמעות האמיתית של נתינה במאה ה-21

אחת הסיבות לכך שאנו רואים מקרים רבים של הסבת אקדמאים להוראה ולחינוך המיוחד היא גם השינויים שעתידים להתרחש בעולם התעסוקה המתקדם שלנו. פתרונות המחשוב מאפשרים לבטל מקצועות רבים, אך נושא החינוך הוא אחד התחומים שתמיד ידרשו את הפקטור האנושי, כך שככל שתשכילו למצוא את המקום שבו אכן תהיו בעלי ערך, תוכלו להביא לשינוי ובמידה רבה תהיו חיוניים גם בעולם הבינה המלאכותית – כך תוכלו להיות בטוחים בכך שתהיה לכם עבודה לאורך שנים רבות, יציבות כלכלית וביטחון תעסוקתי. ההבנה הזאת, לצד הרצון לעבוד בתחום חשוב, מועיל ומעצב עבור החברה כולה, מהווים את הפקטורים החזקים ביותר בבחירת תחום החינוך והחינוך המיוחד בתור העתיד התעסוקתי שלכם